Az akrobatikus tornánál a gyakorlatot a versenyzőknek - a szertornánál megismert talajon (12mx12m) - zenére kell bemutatni. Az akrobatikus elemek között táncos-koreográfiát láthatunk, amit a szertornában is látható egyéni elemekkel gazdagítanak a sportolók. Ifjúsági és felnőtt korosztályban már 3 gyakorlatot kell az egységeknek bemutatni:
- statikus gyakorlatot: amiben az emelések, egyensúlyi-, hajlékonysági elemek a meghatározóak
- dinamikus gyakorlatot: amiben dobások, ugrások kerülnek előtérbe
- kombinált gyakorlatot: ami a fenti kettő kombinációja
Az akrobatikus torna fő különbsége a szertornával szemben: itt a versenyzőknek nem egyedül kell felmenniük a talajra, hanem 2, 3, vagy 4 embernek. Attól függően, hogy hányan dolgoznak együtt és milyen neműek 5 féle versenyzői egységet különböztetünk meg: női páros, női hármas, férfi páros, vegyes páros, férfi négyes.
Másik nagy előnye a sportágnak, hogy nincsenek olyan szigorú életkor- és súlykorlátozások, mint más tornasportban. Az idősebbek, erősebb testalkatúak alul, mint tartók, a fiatalok és vékonyak felül hasznosíthatják tudásukat. A sportág mozgásanyaga lehetővé teszi, hogy már egészen kis korban egyszerű, de biztonságos gyakorlatot tudjanak bemutatni a versenyzők. A sportág megteremti a résztvevők közötti jókedvet, csapatmunkát és csapatszellemet.
A versenyek rendkívüli látványt biztosítanak a közönségnek. Egyenlőre a legmagasabb színvonalat világversenyeken tudják képviselni a versenyzők.